Menu

Newsletter

Jeśli chcesz na bierząco otrzymywać najświeższe informacje dotyczące naszego NZOZu w Podkowie Leśnej zapisz się do newslettera.

Imię:
Email:
dodaj
Jeśli nie chcesz więcej otrzymywać wiadomosci wystarczy, że podasz adres email i klikniesz usuń

Elektrostymulacja

Rozbudowany przenośny stymulator 4-kanałowy (8 elektrod) zaprojektowany z myślą o wszechstronnej stymulacji nerwów czuciowych i motorycznych, do poprawy krążenia krwi, do stymulacji przy zaniku mięśni, spazmie mięśniowym, ograniczonym zakresie ruchu, czy do terapii przeciwbólowej, w leczeniu pooperacyjnym, przy obrzękach i stanach zapalnych, przy artretyzmie i innych bólach ostrych lub przewlekłych.

Elektrostymulacja czynnościowa
Elektrostymulacja czynnościowa polega na stymulacji mięśni, które wykazują brak lub upośledzenie ośrodkowej kontroli ich czynności i napięcia, jak to występuje w przypadku uszkodzenia górnego neuronu ruchowego, np. porażeniu połowiczym czy w kurczowych postaciach mózgowego porażenia dziecięcego. Celem metody jest wywołanie użytecznych czynnościowo ruchów. Najlepiej opracowana jest elektrostymulacja czynnościowa nerwu strzałkowego, umożliwiająca kontrolę zgięcia grzbietowego i odwracania stopy w odpowiedniej fazie chodu. Znajduje ona zastosowanie u osób z porażeniem połowiczym, w którym ułatwia chód utrudniony patologicznym ustawieniem stopy, pełniąc w istocie rolę protezy wspomagającej funkcję ruchową upośledzonej kończyny. Jak już wspomniano, metoda ta jest również stosowana w niektórych postaciach dziecięcego porażenia mózgowego oraz w różnych okresach stwardnienia rozsianego.

Wyróżnia się:
- stymulację czynnościową odśrodkową, jeśli celem jest bezpośrednia kontrola skurczu porażonych kurczowo mięśni i ruchu wywołanego tym skurczem,
- stymulację czynnościową dośrodkową, której celem jest pośredni wpływ na stan czynnościowy (torowanie lub hamowanie) odpowiednich jednostek motorycznych lub mięśni, bez bezpośredniego wywoływania ich skurczu.